کودکان علاقه خاصی به مواد غذایی جدیدی که در اختیارشون می ذارین نشون میدن. اما به دهن بردن هر ماده غذایی واسه اونا خوب نیس.

درسته که باید به مرور به کودکان غذاهای جور واجور داد اما نباید قبل از موعد هر ماده غذایی رو در اختیار اونا گذاشت. با ما باشین تا با چند ماده غذایی ناجور واسه کودکان بیشتر آشنا شید.

 

انگور درسته
انگور درسته لیز و گرده و تقریباً هم اندازه گلوی کودکه. اگه کودک شما در سنی باشه که نتونه خوب هر ماده غذایی رو بجود مصرف انگور درسته واسه ایشون خالی از خطر نیس. چون امکان داره در گلوی کودک گیر کنه و مشکل ساز شه. پس پیشنهاد می کنیم که قبل از دادن انگور به دست بچه ها اونا رو نصف کرده و داخل بشقابش بذارین.

قند
بدن آدم به قند نیاز داره تا خوب به وظایف خود بکنه. کودکان کم سن و سال علاقه خاصی به مصرف مواد غذایی شیرین دارن. کربوهیدراتا در مواد غذایی زیادی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات وجود دارن. بهتره که قند زیادی به برنامه غذایی کودک اضافه نکنین. بعدا که کودک بزرگ تر بشه می تونه در حد تعادل از قند استفاده کنه. در نتیجه احتیاجی هم اینکه کردن قند زیاد به غذاها یا نوشیدنیای اونا نیس.

عسل
عسل یه ماده غذایی خوشمزه با خواص بالا هستش اما همین ماده غذایی تنها دلیل دچار شدن به بوتولیسم در کانادا حساب می شه. بوتولیسم کودکان به دلیل هاگای کلستریدیوم بوتولینوم به وجود میاد که بعضی وقتا در عسلای پاستوریزه و غیرپاستوریزه هست. وقتی که به کودک عسل داده می شه باکتریای این هاگا رشد کرده و شروع به تولید سمومی می کنن که باعث تولید انگل می شن. پس نباید به کودکان زیر یه سال عسل داده شه.

کیوی
کیوی

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *