گوگل همیشه نسبت به و روش دریافت لینکای خارجی حساس بوده. سیاستای سفت و سختی پشت این راه و روش گوگل هست اما فعلا خوب یا بد گوگل به سختی متوجه خرید لینک یا رد و بدل کردن اونا می شه. در دنیا رقابتی امروز لینکا مهم تر و موثر تر هستن. شاید اگه ترسایی که نسبت به لینکا در خود راه دادیم برطرف شن روزی دید مثبتی نسبت به این بحث داشته باشیم و قبول کنیم لینکا دوست داشتنی هستن.
هر چند که ارتش گوگل با تموم قوا در اختیار سئو معنایی قرار گرفته اما نباید از یاد ببرم که لینکا ریشه سئو هستن و هر تغییری هم که ایجاد شه لینک لینکه!
با خوندن این مطلب هر ترسی که از لینک گذاری، تغییرات قوانین یا خرید لینک دارین برطرف می شه.

ترس وبمستران از لینکا

ترس از لینکای طبیعی!
ممکنه بعضی لینکی از بزرگ ترین سایت ایران با رنک قابل قبولی در گوگل دریافت کنن؛ اما همین لینک گرفتن کافیه تا بزرگ ترین دلهره در وجود اونا ایجاد شه که نکنه این لینک به سایت و موقعیت فعلی اون آسیب بزنه.
این ترس رو واسه همیشه کنار بذارین؛ چون جای هیچ نگرانی واسه لینکایی که به صورت طبیعی دریافت می شه وجود نداره مگه این که در مدت زمان زیادی کوتاه یه عالمه از لینکای اسپم و نامشخص دریافت کنین.

ترس از لینک دادن به سایتای دیگه
قرار دادن یه لینک معتبر در میان محتوایی که درج می کنین یکی از اصول پسندیده در سئو هستش. شاید تصور کنین گوگل واسه این رفتار شما رو تنبیه کنه اما این که بتونین در بین یه مطلب یه سورس یا منبع به درد بخور رو به خواننده معرفی کنین امتیاز مثبت داره.
ترس از لینکای خارجی بدون nofollow
در لینک گذاری درست باید به دو نکته زیر به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:
اضافه کردن rel=”nofollow” به تگ <a>
ریدایرکت کردن پیجایی که به واسطه فایل robots.txt بلاک شدن به صفحات دیگه
بیشتر وبمستران امروزه لینکا رو با افزونه یا به صورت دستی nofollow می کنن و این خوبه؛ اما مشکل از اون جایی شروع می شه که لینکایی که احتیاجی به nofollow ندارن nofollow می شن. مطمئن باشین واسه قرار دادن لینک سایت شما در سایتای معروف دیگه حتما اونو nofollow می کنن؛ پس اگه در حال لینک دادن به سایتای دیگه هستین دیگه احتیاجی نیس اونو nofollow کنین.
هر ترسی که از گوگل و قوانینش رو دارین کنار بذارین. شاید نبود پیشرفت سایت شما به دلیل همین حساسیت و ترسای بیخود باشه. در این باره بهتره از متخصص خود مشاوره بخواین.