اپراتور همراه اول به مشترکین خود در مورد پیامای تبلیغاتی شارژ رایگان اخطار داد. پیامای دریافت شارژ رایگان ، تبلیغاتی هستن.

مشترکین همراه اول قبل از این به واسطه ارسال پیامای تبلیغاتی شارژ رایگان دچار مشکل شده بودن. همزمان با عید فطر ارسال یه پیام تبلیغاتی شارژ رایگان باعث شد تا مشترکین نسبت به فعال کردن اون دست به کار شن. فعال کردن این سرویس واسه مشترکین ۲۰۰ هزار تومن هزینه به دنبال داشت.

البته در ادامه این مشکل رفع شد و همراه اول این سرویس رو واسه مشترکینی که فعال کرده بودن، لغو کرد. تازگیا هم اعلام شد که اصل این پیام شناسایی شده و پرونده در حال پیگیریه.

ارسال پیامای تبلیغاتی شارژ رایگان پایان نداره و هر روز تماشاگر افزایش و تنوع در فرستادن این پیاما هستیم. تازگیا هم بعضیا دیگه با سوءاستفاده از سرویسای ارزش افزوده مبادرت به کلاهبرداری از مشترکین کردن.

مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری به ارسال گسترده اس ام اسای تبلیغاتی با متن گول زننده از راه پیام رسانای اجتماعی یا سرشمارهای شخصی که کاربران رو تشویق می کنه با ارسال کد، شارژ یا سرویس رایگان دریافت کنن، اشاره کرد.

ایشون اعلام کرد که بعضی از کاربران به این پیاما اعتماد می کنن و موارد درخواستی در اس ام اس رو انجام میدن. در ادامه پس از فعال شدن سرویس ناخواسته، این کاربران هستن که متضرر می شن.

به گفته ایشون اپراتورها باید در این مورد به مشترکین اطلاع رسانی کنن. همراه اول هم در این مورد گفته که مشترکین باید درباره جواب دادن به این جوری پیاما اطلاع لازم رو از نوع پیام و اندازه هزینه اون داشته باشن.

منبع: isna